Pracujemy na podstawie umowy pośrednictwa.

Obowiązek zawierania umów pośrednictwa na biura nieruchomości nałożył Ustawodawca. Umowa pośrednictwa musi być zawarta na piśmie pod rygorem nieważności, gdyż tylko wtedy transakcja pomiędzy nami jest ubezpieczona. To możliwe dzięki obowiązkowemu ubezpieczeniu OC, które posiada nasza firma.

Co zawiera w sobie umowa pośrednictwa?

Do zawarcia umowy pośrednictwa niezbędne jest podanie danych osobowych, ale my zobowiązujemy się do bezpiecznego ich przechowywania bez dostępu dla osób trzecich. Dlatego też niezbędne jest wyrażenie zgody zarówno na ich przetwarzanie, jak i przechowywanie.

Załączników do umowy będzie kilka, dlatego warto spotkać się z nami w naszej siedzibie, aby rozwiać wszystkie wątpliwości i ustalić szczegóły W trakcie spotkania omówimy zasady współpracy oraz czynności, jakie Pośrednik będzie wykonywać na Twoją rzecz, dzięki temu będziesz wiedział, czego możesz się spodziewać. Istotnym elementem podczas podpisywania umowy jest ustalenie wysokości prowizji. Nasze prowizje w przypadku sprzedaży bądź kupna wahają się przeważnie w przedziale od 2% do 3% brutto. Zależy to od ceny nieruchomości, nakładu naszej pracy oraz środków zainwestowanych w reklamę, dlatego indywidualnie ustalamy warunki każdej transakcji.

Gwarancja bezpieczeństwa

Transakcje związane ze sprzedażą, kupnem bądź wynajmem nieruchomości dla większości ludzi związane są z niemałym stresem oraz problemami wynikającymi z nieznajomości odpowiednich przepisów prawa. Trzeba zaznaczyć, że transakcje na rynku nieruchomości opiewają zwykle na znaczne kwoty, od kilkudziesięciu po kilkaset tysięcy złotych. Jest to jedna z najważniejszych i najdroższych decyzji, jakie można podjąć w życiu. Dlatego warto zadbać o swoje bezpieczeństwo i skorzystać z usług biura nieruchomości. Nasi pracownicy mają niezbędne kompetencje, wiedzę i narzędzia, które pozwalają im swobodnie poruszać się po meandrach rynku nieruchomości. Na wylot znają każdą ustawę, przepis i regulację, które określają prawne aspekty sprzedaży, wynajmu czy kupna domu, mieszkania lub obiektu.

Gwarantujemy, że oferty znajdujące się w naszym biurze są bezpieczne, gdyż dokładnie sprawdzamy daną nieruchomość pod kątem prawnym.

Reklama na szeroką skalę

Każdy, kto chce sprzedać swoją nieruchomość, dąży do tego, aby oferta trafiła do jak największej grupy potencjalnie zainteresowanych osób, gdyż przyspiesza to znalezienie właściwego kupca. Jako biuro nieruchomości mamy więcej możliwości niż sprzedający. Oprócz standardowego publikowania ogłoszenia na kilkunastu rzetelnych portalach internetowych stosujemy również inne formy reklamy, tj. wywieszenie banerów, zamieszczanie ogłoszeń w pismach branżowych, promowanie najciekawszych ofert w mediach społecznościowych. Każdą reklamę dostosowujemy do indywidualnej sytuacji, tak aby właściwie zaprezentować daną nieruchomość i podkreślić jej zalety.

Oszczędność czasu

Pomiędzy pracą, domem i innymi obowiązkami ciężko wygospodarować czas na szukanie nowego lokum. Często wiąże się to z godzinami spędzonymi na wertowaniu ogłoszeń w Internecie. Nie mówiąc już o ogromnym nakładzie czasu, który musimy poświęcić, aby spotkać się ze sprzedającym, dostarczyć dokumenty do urzędu, banku czy notariusza. To pochłania masę czasu i energii, a i tak nie można mieć pewności, że nie zostaniemy oszukani, albo nie popełnimy błędów podczas przeprowadzania transakcji. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest powierzenie tych obowiązków na pośrednika, który ma odpowiednią wiedzę i umiejętności, aby sprawnie i bezpiecznie przeprowadzić całą transakcję od początku do końca i udzieli nam wszystkich niezbędnych wyjaśnień.

Profesjonalne wsparcie

Nasi pracownicy to doświadczeni i profesjonalni agenci, którzy mają za sobą wiele udanych transakcji. Szkolą się i dokształcają, aby być bieżąco ze wszelkimi zmianami w prawie, które bezpośrednio i pośrednio wpływają na rynek nieruchomości. Osobie prywatnej, bez doświadczenia jest o wiele trudniej poruszać się na rynku nieruchomości. Oczywiście nie jest to niemożliwe, jednakże pośrednik osiąga lepsze rezultaty, gdyż lepiej zna branżę oraz jej specyfikę. Dlatego też znacznie łatwiej jest mu prowadzić negocjacje finansowe. Strony umowy zazwyczaj mają znacznie odbiegające od siebie wizje tego, ile należałoby zapłacić za przedmiot transakcji. W tym miejscu bardzo przydatne jest doświadczenie i wiedza pośrednika, który znając realia rynku, potrafi doprowadzić do korzystnego dla obu stron rozstrzygnięcia rozmów.

Wszyscy pośrednicy pracujący w naszym biurze posiadają licencje branżowe Państwowej Federacji Rynku Nieruchomości.

Pomoc w formalnościach.

Zawarcie umowy kupna-sprzedaży pociąga za sobą szereg czynności, które należy wykonać. Przede wszystkim wiąże się to z wizytą w wielu urzędach i instytucjach, które są uprawnione do wydania odpowiednich dokumentów czy pozwoleń. Lista rzeczy, które należy wykonać, jest całkiem spora. Pośrednik, który posiada pełnomocnictwo, zagwarantuje dopełnienie wszelkich formalności w Państwa imieniu. Dbamy o to, aby przeprowadzona transakcja była zgodna z obowiązującym prawem, oraz bezpieczna i korzystna dla obu ze stron. Z naszymi Klientami, jesteśmy od początku do końca całego procesu sprzedaży i wydania nieruchomości nabywcy.

Wsparcie w wyborze źródła finansowania

Zaciągnięcie kredytu w banku, to dla niektórych jedyna możliwość sfinansowania zakupu nieruchomości. Jednakże w tym miejscu zaczynają się kolejne problemy dla kupującego związane ze znalezieniem banku, który nie dość, że udzieli kredytu, to również zaproponuje jak najlepsze warunki. Oferujemy wsparcie i pomoc od doradcy z naszego biura, który porówna ofert kredytowe od różnych banków pod kątem konkretnego klienta. Ma on niezbędne doświadczenie oraz możliwości, aby wynegocjować jak najlepsze warunki.

Zapewniamy obu stronom bezpieczną transakcję niezależnie czy źródło finansowania opiera się na kredycie, czy z własnych dochodów. Bierzemy na siebie większość czynności i formalności, które związane są z rozpoczęciem i domknięciem całego procesu.