Umowa na wyłączność – wsparcie Twojego osobistego agenta

Sprzedający coraz częściej podpisują z biurami nieruchomości umowy na wyłączność. Dlaczego tak się dzieje? Istnieje wiele zalet. Biuro nieruchomości HOMEMAX Legnica wyjaśnia korzyści płynące z „wyłączności”.

 

Oferta staje się priorytetowa

Oferta nieruchomości zostaje potraktowana priorytetowo, co oznacza, że znajdzie się na liście najważniejszych rzeczy do zrealizowania przez Pośrednika. Taka oferta będzie potraktowana szczegółowo i indywidualnie. Pośrednik będzie posługiwał się wszystkimi dostępnymi narzędziami promocyjnymi, tak aby należycie zaprezentować ją Klientowi poszukującemu.

Najlepsze standardy

Biuro nieruchomości HOMEMAX Legnica pomaga przygotować nieruchomość od strony formalnej i wizualnej. Podpisując umowę na wyłączność z jednym biurem możemy być pewni, że oferta sprzedaży naszej nieruchomości zostanie opracowana według najlepszych standardów z uwzględnieniem wszystkich niezbędnych informacji. Pośrednik opracowuje optymalną strategię marketingową, efektywnie posługując się dostępnymi narzędziami. Biuro nieruchomości HOMEMAX Legnica podchodzi indywidualnie i elastycznie do każdej nieruchomości „na wyłączność”.

Pełny zakres reklamy

Podpisując umowę wyłączności możemy liczyć na lepszą oraz nakierowaną na szerszą skalę reklamę. Co najważniejsze przeznaczane są większe nakłady na promocję oferty. Zainwestowane środki w reklamę Pośrednik może pokryć z przyszłego wynagrodzenia, które jest bardziej prawdopodobne w przypadku „wyłączności”. Cele agenta oraz Sprzedającego pokrywają się, gdyż obu zależy na jak najszybszym oraz najkorzystniejszym efekcie sprzedaży.

Jawna lokalizacja

Pośrednik pracując na umowie na wyłączność może wskazać dokładną lokalizację nieruchomości poprzez umieszczenie stacjonarnego baneru, w treści ogłoszenia lub umieścić zdjęcie budynku z zewnątrz.  Przede wszystkim ułatwia to przekazanie rzetelnej informacji jeszcze przed prezentacją. Klient może wcześniej dokonać wstępnej weryfikacji, co skutkuje oszczędnością czasu dla obu Stron. Przy umowie otwartej zwykle nie podaje się dokładnej lokalizacji, gdyż potem jest ciężko udowodnić, że Klient trafił na nieruchomość za naszym udziałem.

Niepowtarzalność oferty

Mogłoby się wydawać, że biura nieruchomości będą ze sobą rywalizować, czego efektem będzie szybka i satysfakcjonująca sprzedaż. Jednak powielanie oferty jest najczęściej niekorzystne.  Żadne z tych biur nie może być pewne swego udziału w sprzedaży, a to nierzadko skutkuje sytuacją, w której oferty są opracowane powierzchownie. Potencjalny nabywca jest bombardowany ogłoszeniami dotyczącymi tej samej nieruchomości o różnej treści. W wypadku kiedy oferta jest proponowana przez jednego Pośrednika, staje się wyjątkowa i niepowtarzalna. Jest wtedy bardziej atrakcyjna dla potencjalnych Kupujących. Biuro nieruchomości HOMEMAX Legnica rekomenduje tworzenie unikalności oferty.

Oszczędność czasu- współpraca z jednym a nie kilkoma agentami

Za kontakt z zainteresowanymi Klientami w związku z nieruchomością odpowiedzialny jest jeden Pośrednik, co nie tylko oszczędza czas, ale również gwarantuje uniknięcie niepoważnych rozmów, bądź kontaktu z trudnymi klientami. Wzmacnia to także poczucie kontroli przez Sprzedającego. Otrzymuje On jedynie konkretne i rzetelne informacje od Pośrednika, który zawsze służy pomocą i doradztwem w razie wszelkich pytań. To agent zostaje odpowiedzialny za przeprowadzenie całej transakcji od początku do końca, a Sprzedający ma pewność, że jego sprawy są w dobrych rękach. Biuro nieruchomości HOMEMAX Legnica dobrze sprawdza się jako parter do współpracy.

Współpraca między biurami nieruchomości

Przy umowie na wyłączność Pośrednik przede wszystkim działa na rzecz Sprzedającego. W celu zawarcia szybkiej i korzystnej współpracy, Pośrednik nierzadko zaprasza do współpracy inne biura nieruchomości, tak aby jak najlepiej i najszybciej zrealizować cel sprzedaży, bądź wynajmu nieruchomości. Przy modelu umów otwartych niełatwo spełnić to zadanie, gdyż pośrednicy traktują wtedy kolegów z branży jako potencjalną konkurencję.

 

Zapraszamy do biura nieruchomości HOMEMAX Legnica w celu omówienia indywidualnej i unikatowej oferty !