Warto przygotować dom lub mieszkanie do sprzedaży tak, aby podkreślić jego walory. Wtedy szybciej zachęcimy potencjalnego Kupca. Zamiast kosztownych zmian proponujemy kilka zabiegów, które poprawią wizerunek Twojego mieszkania bądź domu. Pamiętaj, że Kupujący kierują się również emocjami, choć nie do końca zdają sobie z tego sprawę. Najważniejsze jest pierwsze wrażenie.  Biuro nieruchomości HOMEMAX Legnica Lubin proponuje kilka wskazówek, o których warto pamiętać.

Stan prawny

By mieszkanie czy dom mogły zostać sprzedane, ich stan prawny musi być uregulowany. Wszystkie czynności związane z regulacją stanu prawnego i uzupełnieniem brakujących dokumentów powinny mieć miejsce jeszcze przed sprzedażą nieruchomości. Jest to szczególnie ważny proces, dlatego warto zgłosić się do biura nieruchomości. Biuro nieruchomości HOMEMAX Legnica Lubin wspiera swoich Klientów w procesie regulacji stanu prawnego. Z nami możesz czuć się bezpiecznie, gdyż doskonale sobie radzimy ze wszystkimi trudnościami!

Zmiana nastawienia

Jedną z największych przeszkód na drodze do szybkiej sprzedaży domu często jest mentalna bariera Sprzedających. Nierzadko oczekują ceny, której nikt z Kupujących nie chce zapłacić. Jeśli nie chcesz, by Twój dom/mieszkanie stał przez lata pusty, pożegnaj sentymenty. Skup się raczej na rynkowych realiach. Przestaw swoje myślenie z „mój dom”, „moje mieszkanie” na „dom na sprzedaż”, „mieszkanie do sprzedaży”. Czasem nie będzie to łatwe zwłaszcza, że wiąże się z nim dużo wspomnień i sentymentów. Odłóż je na bok i spróbuj wczuć się w rolę Kupującego. Poradę w kwestii wartości nieruchomości,  możesz uzyskać u profesjonalistów. Biuro nieruchomości HOMEMAX Legnica Lubin służy wsparciem w kwestii doradztwa!

 

 

Generalne sprzątanie mieszkania

Zwykle pierwszą i najprostszą z nich jest zaprowadzenie w mieszkaniu absolutnego porządku. Być może masz mieszkanie z lat 80-tych albo dom wymagający remontu, nie znaczy to , że nie może być schludnie i czysto. Oczywistość? Nie do końca. Znasz na pewno zdjęcia nieruchomości z portali ogłoszeniowych, na których na pierwszym planie jest niepościelone łóżko, brudne naczynia w zlewie albo mnóstwo zbędnych rzeczy, gracą i przeszkadzają. Dotyczy to nie tylko zrobienia zdjęć do oferty, ale i każdorazowej prezentacji nieruchomości potencjalnemu klientowi.  Atrakcyjne wnętrze to wnętrze wysprzątane. Ważne jest  pochowanie czy wyrzucenie wszystkich niepotrzebnych przedmiotów. Usuń nadmiar detali oraz zbędne meble, które wprowadzają chaos. Im mniej drobiazgów, tym lepiej. Pozbieraj i schowaj kosmetyki w łazience, poukładaj książki na półkach. Spakuj i wyrzuć rzeczy, które nie są już potrzebne  (to może być dobry wstęp do przeprowadzki). Posprzątaj kuchnię. Zagracone wnętrze lub podwórko może zniechęcić potencjalnego Kupca.  Ponadto im mniej rzeczy, tym lokal wydaje się większy.


Drobne naprawy

Nie trzeba wcale robić generalnego remontu, żeby poprawić wygląd mieszkania. Czasem wystarczy je tylko odświeżyć, by było jasne i czyste. Poza tym każdy klient ma inny gust i w większości przypadków woli je sobie zaaranżować sam. Przy okazji porządków, dokonaj naprawy usterek.  Są to małe rzeczy, ale kiedy są w porządku, dają złudzenie, że dom jest zadbany. Poprzecierane kapy, dziurawe koce, porwane firanki sprawiają wrażenie, że mieszkanie nie jest warte sugerowanej ceny. Zniszczone drzwi i oderwane uchwyty szafek kuchennych, odstające od ściany kontakty nie zrobią dobrego wrażenia, dają tylko pretekst do negocjacji ceny. Dobrym pomysłem jest pomalowanie ścian w całym mieszkaniu przed wystawieniem go na sprzedaż. Najlepiej pomalować mieszkanie na jasne, neutralne kolory. Chodzi o efekt - uczucie świeżości i czystości. 

Depersonalizacja

Najchętniej kupowane nieruchomości to te, które wyglądają nieco bezosobowo. Spakuj rzeczy osobiste, usuń wszystkie zbędne dodatki, osobiste  fotografie, pamiątki. Kupujący chcą wyobrazić sobie siebie w tym domu. Będzie im trudno, kiedy będą otaczały ich twoje zdjęcia. Im mniej będzie elementów , które przypominają o obecności właścicieli, tym większa szansa, że Kupujący bardziej się zainteresuje kupnem. 

Zapach

Warto pamiętać o tym , że odczuwany wszystkimi zmysłami. Kiedy już potencjalni Kupcy zaczną odwiedzać Twój dom, należy wywoływać w nich same pozytywne odczucia. Pozbądź się wszystkich źródeł nieprzyjemnego zapachu. Zapachy z obiadu, zaduch mieszkania, w którym nikt nie mieszka lub przebywa osoba paląca papierosy, czasem robi bardzo negatywne wrażenie. Najprostszym zabiegiem jest przewietrzenie mieszkania tuż przed prezentacją lub użycie delikatnego zapachu do powietrza.

Homestaging

Bardzo ważna usługa, mająca na celu poprawienie wyglądu nieruchomości. Jest to profesjonalne przygotowanie nieruchomości z aranżacją wnętrz na potrzeby sprzedaży. Ta praktyka cieszy się coraz większym zainteresowaniem w Polsce. Takie działania przekładają się na zwiększenie atrakcyjności oferty i skracają czas sprzedaży. Rynek nieruchomości w Polsce stopniowo ewoluuje, klienci są bardziej wymagający. Dlatego trzeba włożyć więcej wysiłku, aby szybko, a zarazem korzystnie sprzedać dom lub mieszkanie.