Dlaczego warto korzystać z usług Biura nieruchomości?

Transakcje związane ze sprzedażą, kupnem bądź wynajmem nieruchomości dla większości ludzi związane są z niemałym stresem oraz problemami wynikającymi z nieznajomości odpowiednich przepisów prawa. Trzeba zaznaczyć, że transakcje na rynku nieruchomości opiewają zwykle na znaczne kwoty, od kilkudziesięciu po kilkaset tysięcy złotych. Można śmiało powiedzieć, że są to jedne z najważniejszych i najtrudniejszych decyzji podejmowanych w życiu. Wiążą się z oszczędnościami życia bądź też środkami uzyskanymi z kredytu, który będzie stanowić obciążenie finansowe przez wiele lat. Podejmując tak ważną decyzję, warto skorzystać z usług biura nieruchomości, które posiada właściwe kompetencje oraz narzędzia pozwalające poruszać się po tym specyficznym rynku, jakim są nieruchomości. Niezbędna jest do tego praktyczna znajomość ustaw, przepisów i regulacji, którą dysponują zawodowi pośrednicy.

HOMEMAX biuro nieruchomości Legnica oferuje swoim klientom usługę profesjonalnego i odpowiedzialnego pośrednictwa na rynku nieruchomości. Zapewniamy doradztwo i kompleksową obsługę każdej transakcji.

Gwarancja bezpieczeństwa

Oferty znajdujące się w Biurach Nieruchomości są bezpieczne, gdyż są one dokładnie sprawdzane pod kątem prawnym. Biuro dokładnie sprawdza wszystkie informacje i dokumenty. Posiadamy obowiązkowe ubezpieczenie OC, każda transakcja przeprowadzona z nami jest całkowicie zabezpieczona. Dodatkowo, HOMEMAX biuro nieruchomości Legnica przygotowuje umowy przedwstępne oraz umowy najmu, które zabezpieczają interesy naszych Klientów.

Reklama na szeroką skalę

Sprzedając nieruchomość pożądane jest, aby oferta trafiła do jak największej grupy potencjalnie zainteresowanych osób, gdyż przyśpiesza to znalezienie właściwego kupca. I tutaj również profesjonalne biuro nieruchomości jest w stanie zaproponować więcej możliwości, niż jest to dostępne dla Sprzedającego. Oprócz standardowego publikowania ogłoszenia na kilkunastu rzetelnych portalach internetowych, stosowane są również inne formy reklamy, tj. wywieszanie banerów, zamieszczanie ogłoszeń w pismach branżowych, promowanie najciekawszych ofert w mediach społecznościowych. Każda reklama dostosowana jest do wymagań Klienta oraz nakierowana jest na jak najszybsze sprzedanie nieruchomości. Ważnym elementem jest właściwa prezentacja, które umożliwia pokazanie największych walorów oraz profesjonalny opis nieruchomości, który przemówi do osób poszukujących nowego lokum.  

HOMEMAX biuro nieruchomości Legnica tworzy nowoczesne i spersonalizowane oferty. W zależności od potrzeb klienta oferujemy dostęp do szeregu narzędzi reklamowych i opracowujemy strategię sprzedaży/wynajmu nieruchomości.

Oszczędność czasu

Któż w dzisiejszym świecie, może powiedzieć o sobie, że ma za dużo czasu wolnego? W obecnym pędzie, trudno jest wygospodarować czas niezbędny dla rodziny, a co dopiero poświęcić wiele godzin na przeszukiwanie ofert, z których połowa jest już nieaktualna, większość się dubluje, a jeszcze inne są zaprezentowane powierzchownie lub niewłaściwie. Czasochłonna jest także  konieczność odpowiadania na wiadomości w przypadku sprzedaży, tak samo zgromadzenie wszystkich dokumentów oraz konieczność udania się do różnych urzędów. Znacznie lepszym rozwiązaniem okazuje się przerzucenie wszystkich tych czynności na Pośrednika, który zajmuje się kontaktem z osobami zainteresowanymi, udzielaniem informacji o nieruchomości i wszystkimi sprawami organizacyjnymi.

Doświadczenie

Kolejnym powodem, dla którego warto skorzystać z usług biura jest doświadczenie Pośredników, które zdobywają poprzez swoją codzienną pracę. Liczne kursy  i szkolenia, które  wzbogacają ich wiedzę oraz dostarczają systematycznych informacji na temat nowych metod oraz sposób skuteczniejszej pracy. Osobie prywatnej, bez doświadczenia jest o wiele trudniej poruszać się na  rynku nieruchomości. Oczywiście nie jest to niemożliwe, jednakże Pośrednik nieruchomości osiąga lepsze rezultaty w sprzedaży bądź kupnie, gdyż lepiej zna branżę oraz jej  specyfikę, dlatego też łatwiej mu negocjować oraz doskonale zdaje sobie sprawę jak przeprowadzić całą operację.

Wszyscy pośrednicy pracujący w HOMEMAX biuro nieruchomości Legnica posiadają licencje branżowe Państwowej Federacji Rynku Nieruchomości. Nieustannie podnosimy swoje kwalifikacje i zapoznajemy się z nowymi regulacjami dotyczącymi rynku nieruchomości. Dzięki temu nasi klienci mają pewność, że powierzają swoje sprawy w dobre ręce.

Profesjonalne negocjacje

Jednym z trudniejszych aspektów transakcji kupna bądź sprzedaży są negocjacje finansowe.  Strony umowy zazwyczaj mają znacznie odbiegające od siebie wizje tego ile należałoby zapłacić za przedmiot transakcji. W tym miejscu bardzo przydatne jest doświadczenie Pośrednika, który znając realia rynku potrafi doprowadzić do korzystnego dla obu stron rozstrzygnięcia rozmów. Dzięki znajomości sztuki negocjacji oraz metod jej prowadzenia, Pośrednik jest w stanie doprowadzić do porozumienia z nawet najbardziej wymagającymi klientami.

HOMEMAX biuro nieruchomości Legnica pomaga swoim klientom w dojściu do porozumienia i ustaleniu satysfakcjonujących warunków transakcji.  

Pomoc w formalnościach      

Do czynności niezbędnych do zawarcia umowy kupna- sprzedaży, jak i po transakcji, należy wykonać szereg czynności, takich jak np. udać się do różnych urzędów i instytucji. Lista rzeczy, które należy wykonać jest całkiem spora. I tutaj również odnajduje się Pośrednik, który posiadając pełnomocnictwa zagwarantuje dopełnienie wszelkich formalności. Ważnym elementem jest sporządzenie umów przedwstępnych, umów najmu, które wyraźnie zabezpieczają Strony transakcji. HOMEMAX biuro nieruchomości Legnica gwarantuje bezpieczeństwo transakcji od strony formalno-prawnej.  Z naszymi Klientami, jesteśmy od początku do końca całego procesu sprzedaży i wydania nieruchomości nabywcy.

Wsparcie w wyborze źródła finansowania

Bardzo często nieruchomości zakupywane zostają ze środków uzyskanych z zaciągniętego kredytu, gdyż rzadko kto jest w stanie samodzielnie sfinalizować tak poważną inwestycję. W tym miejscu zaczynają się kolejne problemy dla kupującego związane ze znalezieniem banku, który nie dość że udzieli kredytu, to również zaproponuje jak najlepsze warunki. Należy porównać kilka jak nie kilkanaście ofert, co zaś zajmuje kilka dni, które mogą przyczynić się do tego, że interesujący nas dom czy mieszkanie zniknie z rynku, zakupiony przez kogoś, kto nie miał problemu z finansową częścią transakcji. W tym problemie również możemy uzyskać wsparcie od doradcy z biura nieruchomości, który  porównuje oferty kredytowe różnych banków pod kątem konkretnego kupującego, a następnie dopasowuje najlepszą dla niego ofertę.  Gwarantujemy bezpłatną pomoc doświadczonego doradcy kredytowego.

 

Zapewniamy bezpieczeństwo przeprowadzania operacji kupna- sprzedaży domów, mieszkań, gruntów. Przerzucając na siebie większość czynności i formalności związanych z dokonaniem transakcji Pośrednicy minimalizują stres oraz gwarantują oszczędność czasu. Po przez swoje możliwości reklamowe docierają z ofertą do większej grupy potencjalnych klientów. Korzystając z usług HOMEMAX biuro nieruchomości Legnica niezależnie czy chcemy zakupić czy też sprzedać, cały proces przeprowadzony zostaje szybciej i bezpieczniej, niż w przypadku samodzielnego poszukiwania oraz dopełniania formalności.